Home / Memory / GS8162Z36DGD-250IV
minImg
GS8162Z36DGD-250IV
GSI Technology Inc.
Product No:
GS8162Z36DGD-250IV
Package:
165-FPBGA (15x13)
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 250 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 36
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-FPBGA (15x13)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 18Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, ZBT
Voltage - Supply 1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V