Home / Memory / GS8342QT37BGD-333I
minImg
GS8342QT37BGD-333I
GSI Technology Inc.
Product No:
GS8342QT37BGD-333I
Package:
165-FPBGA (15x13)
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FPBGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 333 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 36
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-FPBGA (15x13)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 36Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Quad Port, Synchronous
Voltage - Supply 1.7V ~ 1.9V