GSM220A20-R7B
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GSM220A20-R7B
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 220W
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency CB, CE, cRUus, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 11A
Series GSM220A (220W)
Power (Watts) 220 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 20V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC