GSM25B09-P1J
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GSM25B09-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 25W
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, cRUus, TUV
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.77A
Series GSM25B (25W)
Power (Watts) 25 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 9V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC