GSM90A15-P1M
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GSM90A15-P1M
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
In Stock : 56
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, cRUus, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.71" L x 2.36" W x 1.26" H (145.0mm x 60.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6A
Series GSM90A (90W)
Power (Watts) 90 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 15V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC