GST120A15-R7B
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GST120A15-R7B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 105W
In Stock : 117
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.0mm x 67.0mm x 35.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 7A
Series GST120A (120W)
Power (Watts) 105 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 15V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC