GST18A12-P1M
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GST18A12-P1M
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.66" L x 2.13" W x 1.42" H (93.0mm x 54.0mm x 36.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A
Series GST18A (18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC