GST220A24-R7B
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GST220A24-R7B
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 221W
In Stock : 3092
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization -
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 9.2A
Series GST220A (220W)
Power (Watts) 221 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC