GST25U48-P1J
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GST25U48-P1J
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 25W
In Stock : 19
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency BSMI, CB, cULus, EAC
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 520mA
Series GST25U (25W)
Power (Watts) 25 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 48V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC