Home / Pads, Sheets / GT10D-150-150-0.25-2A
minImg
GT10D-150-150-0.25-2A
t-Global Technology
Product No:
GT10D-150-150-0.25-2A
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERMAL PAD 150X150MM PINK
In Stock : 46
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage Multi
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Square
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity -
Color Pink
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 150.00mm x 150.00mm
Material Silicone
Thermal Conductivity 1.5W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0098" (0.250mm)