GT23F-50DS-0.8V
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
GT23F-50DS-0.8V
Description:
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.264" (6.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series GT23
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.031" (0.80mm)