HB1860-2R5117-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
HB1860-2R5117-R
Description:
CAP 110F -10% +30% 2.5V T/H
In Stock : 345
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 2.362" (60.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" Dia (18.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm @ 100Hz
Series HB
Package / Case Radial, Can
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 110 F