Home / Crystals / HC-49/U-S4915200ABKB
minImg
HC-49/U-S4915200ABKB
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
HC-49/U-S4915200ABKB
Description:
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF TH
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series HC-49US
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 4.9152 MHz