Home / Crystals / HC-49/U-S6144000ABJB
minImg
HC-49/U-S6144000ABJB
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
HC-49/U-S6144000ABJB
Description:
CRYSTAL 6.1440MHZ 18PF TH
In Stock : 1240
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 6.144 MHz