Home / Crystals / HC49US-FF3F18-3.6864MHZ
minImg
HC49US-FF3F18-3.6864MHZ
ILSI
Product No:
HC49US-FF3F18-3.6864MHZ
Manufacturer:
ILSI
Description:
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF TH
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Package / Case HC-49/US
Mfr ILSI
Frequency 3.6864 MHz