HCM0703-1R5-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
HCM0703-1R5-R
Description:
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD
In Stock : 1758
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 18A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Inductance 1.5 µH