Home / Crystals / HCM494096000BBET
minImg
HCM494096000BBET
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
HCM494096000BBET
Description:
CRYSTAL 4.0960MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 4.096 MHz