Home / Crystals / HCM497680000BBET
minImg
HCM497680000BBET
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
HCM497680000BBET
Description:
CRYSTAL 7.6800MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 7.68 MHz