HCMA1104-3R3-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
HCMA1104-3R3-R
Description:
FIXED IND 3.3UH 10A 11.8MOHM SMD
In Stock : 237
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 11.8mOhm Max
Inductance 3.3 µH