HDD15-5-AG
Bel Power Solutions
Product No:
HDD15-5-AG
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CONVERTER +/-15V 150W
Product Status Active
Efficiency 55%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote Sense
Voltage - Input 100, 120, 220, 230, 240 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 14.00" L x 4.87" W x 3.53" H (355.6mm x 123.7mm x 89.7mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 5 A
Current - Output 1 5 A
Series Linear E
Power (Watts) 150W