Home / Coaxial Cables (RF) / H.FL75-2LP-084H-A-200
minImg
H.FL75-2LP-084H-A-200
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
H.FL75-2LP-084H-A-200
Description:
CBL ASSY H.FL PLUG-PLUG 7.874"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 75 Ohms
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series H.FL75
Length 7.874" (200.00mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style H.FL to H.FL
Features Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 1.5 GHz