Home / Coaxial Cables (RF) / H.FL75-2LP-084H-A-360
minImg
H.FL75-2LP-084H-A-360
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
H.FL75-2LP-084H-A-360
Description:
CBL ASSY H.FL PLUG-PLUG 14.17"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
1st Connector H.FL Plug, Right Angle
Overall Impedance 75 Ohms
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Obsolete
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series H.FL75
Length 14.17" (360.00mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style H.FL to H.FL
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 1.5 GHz