Home / Coaxial Cables (RF) / H.FL75-2LP-084H-A-50
minImg
H.FL75-2LP-084H-A-50
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
H.FL75-2LP-084H-A-50
Description:
CBL ASSY H.FL PLUG-PLUG 1.969"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type -
2nd Contact Gender Female
1st Connector H.FL Plug, Right Angle
Overall Impedance 75 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
2nd Connector H.FL Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Obsolete
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series H.FL75
Length 1.969" (50.00mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style H.FL to H.FL
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 1.5 GHz