HK2125R22J-TV
Taiyo Yuden
Product No:
HK2125R22J-TV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 220NH 90MA 1.2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 12 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 90 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 220 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 350MHz