Home / Boxes / HLP4U31LG
minImg
HLP4U31LG
Hammond Manufacturing
Product No:
HLP4U31LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Description:
4U 31"H LOW PROFILE WALL MOUNT C
User Guide
Area (L x W) 307in² (1978cm²)
Color Gray
Material Metal, Steel
Size / Dimension 11.150" L x 27.500" W (283.21mm x 698.50mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight -
Ratings -
Design Cover Included
Thickness -
Series HLP
Container Type Cabinet
Mfr Hammond Manufacturing
Features -
Height 31.000" (787.40mm)