HQ0402H27NJT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
HQ0402H27NJT01
Description:
FIXED IND 27NH 120MA 3.5 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 9 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Inductance 27 nH
Series HQ-H
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz