HQ0402Q12NHT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
HQ0402Q12NHT01
Description:
FIXED IND 12NH 230MA 820MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.32mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 820mOhm Max
Inductance 12 nH
Series HQ-Q
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz