HQ0603H3N7BT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
HQ0603H3N7BT01
Description:
FIXED IND 3.7NH 400MA 250MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 17 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.32mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 3.7 nH
Series HQ-H
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.5GHz