HR707N-2PL-220VAC
Kacon
Product No:
HR707N-2PL-220VAC
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 220V
In Stock : 38
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Coil Current 10.9 mA
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 220VAC