HR707N-3PL-110VAC
Kacon
Product No:
HR707N-3PL-110VAC
Manufacturer:
Kacon
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Coil Current 21.8 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HR707N
Operate Time 30 ms
Mfr Kacon
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 110VAC