HR707N-3PL-24VAC
Kacon
Product No:
HR707N-3PL-24VAC
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
In Stock : 8
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Coil Current 100 mA
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VAC