HR710-4PL-12VDC
Kacon
Product No:
HR710-4PL-12VDC
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V
In Stock : 12
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 125 mA
Must Release Voltage -
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC