HR710-4PLC-110VAC
Kacon
Product No:
HR710-4PLC-110VAC
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 110V
In Stock : 6
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 22.5 mA
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 110VAC