HR710-4PLC-24VAC
Kacon
Product No:
HR710-4PLC-24VAC
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
In Stock : 10
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 104 mA
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VAC