HRG3216P-1202-D-T5
Susumu
Product No:
HRG3216P-1202-D-T5
Manufacturer:
Susumu
Package:
1206
Description:
RES SMD 12K OHM 0.5% 1W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 12 kOhms
Series HRG
Power (Watts) 1W