HS1225-3R8127-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
HS1225-3R8127-R
Description:
CAP LITH HYBRID 120F 20% 3.8V TH
In Stock : 276
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -15°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 3.8 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.508" Dia (12.90mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Series HS
Package / Case Radial, Can
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 120 F