HSM3-6.4-20-1
Essentra Components
Product No:
HSM3-6.4-20-1
Manufacturer:
Essentra Components
Description:
HEX STANDOFF M3 NYLON 20MM
User Guide
Diameter - Inside -
Color Natural
Material Nylon, Brass Insert
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.252" (6.40mm) Hex
Weight -
Series HSM
Length - Overall 0.787" (20.00mm)
Between Board Height 0.787" (20.00mm)