HSM4-8-31-1
Essentra Components
Product No:
HSM4-8-31-1
Description:
HEX STANDOFF M4 NYLON 31MM
Material Nylon, Brass Insert
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm) Hex
Weight -
Series HSM
Length - Overall 1.220" (31.00mm)
Between Board Height 1.220" (31.00mm)