HSM4-8-42-2
Essentra Components
Product No:
HSM4-8-42-2
Description:
HEX STANDOFF M4 NYLON 42MM
Material Nylon, Brass Insert
Gender Male, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm) Hex
Weight -
Series Richco, HSM
Length - Overall 1.890" (48.00mm)
Between Board Height 1.654" (42.00mm)