HSM4-8-50-1
Essentra Components
Product No:
HSM4-8-50-1
Description:
HEX STANDOFF M4 NYLON 50MM
Material Nylon, Brass Insert
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm) Hex
Weight -
Series HSM
Length - Overall 1.969" (50.00mm)
Between Board Height 1.969" (50.00mm)