HSMC-A430-W50M1
Broadcom Limited
Product No:
HSMC-A430-W50M1
Manufacturer:
Broadcom Limited
Package:
4-PLCC
Batch:
Datasheet:
Description:
LED RED CLEAR 4PLCC SMD
In Stock : 1189
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Wavelength - Dominant 626nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 30°
Color Red
Current - Test 50mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 2300mcd
Product Status Active
Height (Max) 3.87mm
Supplier Device Package 4-PLCC
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case 4-PLCC
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V