HTAT-32/8-0-50MM
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Product No:
HTAT-32/8-0-50MM
Description:
HEATSHRINK 1.26" BLACK
User Guide
Inner Diameter - Recovered 0.315" (8.00mm)
Shrink Temperature 80°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Storage/Refrigeration Temperature 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.098" (2.49mm)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 1.260" (32.00mm)