Home / Thin Film Capacitors / HTC1005-1E-2R7-J-L5
minImg
HTC1005-1E-2R7-J-L5
Susumu
Product No:
HTC1005-1E-2R7-J-L5
Manufacturer:
Susumu
Description:
CAP THIN FILM 2.7PF 25V 0402
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Series HTC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Susumu
Capacitance 2.7 pF