Home / Racks / HWM2412U26BK
minImg
HWM2412U26BK
Hammond Manufacturing
Product No:
HWM2412U26BK
Description:
12U 26IN SWING OUT WALL MOUNT
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Units 12U
Material Metal, Steel
Product Status Active
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Weight 125 lbs (56.7 kg)
Mfr Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall 31.693" L x 24.685" W x 27.756" H (805.00mm x 627.00mm x 705.00mm)
Features Cable Entry Systems, Wall Mount
Package Case
Dimensions - Panel 26.000" L x 19.000" W x 21.000" H (660.40mm x 482.60mm x 533.40mm)