Home / Racks / HWM2420U11BK
minImg
HWM2420U11BK
Hammond Manufacturing
Product No:
HWM2420U11BK
Description:
20U 11IN SWING OUT WALL MOUNT
User Guide
Number of Units 20U
Material Metal, Steel
Product Status Obsolete
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Weight 120 lbs (54.4 kg)
Mfr Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall 16.693" L x 24.685" W x 41.732" H (424.00mm x 627.00mm x 1060.00mm)
Features Cable Entry Systems, Wall Mount
Package Bulk
Dimensions - Panel 11.000" L x 19.000" W x 35.000" H (279.40mm x 482.60mm x 889.00mm)