Home / Racks / HWM2420U20BK
minImg
HWM2420U20BK
Hammond Manufacturing
Product No:
HWM2420U20BK
Description:
20U 20IN SWING OUT WALL MOUNT
In Stock : 17
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Units 20U
Material Metal, Steel
Product Status Active
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Weight 140 lbs (63.5 kg)
Mfr Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall 25.709" L x 24.685" W x 41.732" H (653.00mm x 627.00mm x 1060.00mm)
Features Cable Entry Systems, Wall Mount
Package Case
Dimensions - Panel 20.000" L x 19.000" W x 35.000" H (508.00mm x 482.60mm x 889.00mm)