Home / Racks / HWM2424U20BK
minImg
HWM2424U20BK
Hammond Manufacturing
Product No:
HWM2424U20BK
Description:
24U 20IN SWING OUT WALL MOUNT
User Guide
Number of Units 24U
Material Metal, Steel
Product Status Active
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Weight 155 lbs (70.3 kg)
Mfr Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall 24.709" L x 24.685" W x 48.740" H (653.00mm x 627.00mm x 1238.00mm)
Features Cable Entry Systems, Wall Mount
Package Case
Dimensions - Panel 20.000" L x 19.000" W x 42.000" H (508.00mm x 482.60mm x 1066.80mm)