Home / Racks / HWM2432U11BK
minImg
HWM2432U11BK
Hammond Manufacturing
Product No:
HWM2432U11BK
Description:
32U 11IN SWING OUT WALL MOUNT
User Guide
Number of Units 32U
Material Metal, Steel
Product Status Obsolete
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Weight 155 lbs (70.3 kg)
Mfr Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall 16.693" L x 24.685" W x 62.756" H (424.00mm x 627.00mm x 1594.00mm)
Features Cable Entry Systems, Wall Mount
Package Bulk
Dimensions - Panel 11.000" L x 19.000" W x 56.000" H (279.40mm x 482.60mm x 1422.40mm)