Home / Racks / HWM2432U26BK
minImg
HWM2432U26BK
Hammond Manufacturing
Product No:
HWM2432U26BK
Description:
32U 26IN SWING OUT WALL MOUNT
User Guide
Number of Units 32U
Material Metal, Steel
Product Status Active
Door Glass (Front), Steel (Rear)
Weight 205 lbs (93 kg)
Mfr Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall 31.693" L x 24.685" W x 62.756" H (805.00mm x 627.00mm x 1594.00mm)
Features Cable Entry Systems, Wall Mount
Package Bulk
Dimensions - Panel 26.000" L x 19.000" W x 56.000" H (660.40mm x 482.60mm x 1422.40mm)