Home / Labels, Labeling / HX-1000-150-WT-J
minImg
HX-1000-150-WT-J
Brady Corporation
Product No:
HX-1000-150-WT-J
Manufacturer:
Brady Corporation
Description:
SLEEVE, 1 IN DIA X 1.5 IN W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Series PermaSleeve®
Label Size 1.00" W x 1.66" H (25.4mm x 42.2mm); Cable O.D. 0.50" ~ 0.95" (12.7mm ~ 24.1mm)